Facebook ve Instagram’ın ortak şirketler olması sebebiyle, bu sosyal medya platformları üzerinde reklam paylaşımı da ortak olarak yapılabilmektedir. Facebook üzerinde yayınlanan bir reklam Instagram üzerinde, Instagram üzerinde yayınlanan bir reklam da Facebook üzerinde görüntülenebilir.

Facebook ve Instagram Reklam Paylaşımı

Müşterilere en iyi ulaşma yollarından olan reklamcılık sektörünün günümüzdeki en iyi kapısı olan sosyal medya reklamları her geçen gün kendisine yenilikler katarak büyümektedir. İşletmeler, firmalar, web siteleri kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kampanyalarını, hizmetlerini sosyal medya platformları üzerinde reklamlayarak daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilmekte, müşterilerinden daha iyi dönütler alabilmektedir.

Facebook ve Instagram Ortak Reklam Paylaşımı

Facebook ve Instagram şirketleri ortaklıklarının verdiği durumu reklam ortaklığına da dönüştürmüş durumda. Facebook ve Instagram ortak reklam paylaşımı yaptırmak artık her şeyden basit hale geldi. İlk olarak yapılması gereken birer Facebook ve Instagram hesabına sahip olmak. Gerisi ondan da kolay.

İlk Adım:

Birinci olarak Facebook ve Instagram hesaplarınızı açınız.

İkinci Adım:

Facebook üzerinde tanıtımlarınızı yapacağınız kurumsal veya web sitesine dayalı bir sayfa oluşturunuz.

Üçüncü Adım:

Instagram hesabını ayarlar kısmından işletme hesabına dönüştürünüz.

Dördüncü Adım: 

Instagram hesabınız ile Facebook hesabınızı birbirine bağlayınız.

Beşinci Adım:

Bir reklam yayınlayıp paylaşınız.

İşlem bu kadar. Artık Facebook ya da Instagram üzerinde yayınladığınız bir reklam diğeri üzerinde de hedef kitleye ulaşacaktır. Bu sayede daha fazla kullanıcı ve en doğru hedef kitleye ulaşma imkanı yakalayabileceksiniz.

Makale Puanı
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Benzer Yazılar

2 Yorum

  • Esma Karacali

    Paylaşım için teşekkürler. Biz kendi web sitemizin tanıtımını yapacağız. En fazla kaç günlük yapabiliriz? Facebook ve Instagram ortak reklam düşünüyoruz.

    • Sayın Ziyaretçimiz;
      Paylaşacağınız reklamların süresini siz belirliyorsunuz. Minimum bir(1) günlük olmak üzere istediğiniz gün, hafta, ay süresinde reklam yayını yapabilirsiniz. Facebook ve Instagram’da ortak reklam yayını yapmanızın da süre açısından etkileyici bir durumu yoktur. Bilginize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir