Sosyal medya platformlarının en büyüğü Facebook, dijital reklamcılık sektörüne Facebook Blueprint adıyla yeni bir kapı araladı. Sosyal medya reklamcılığı, dijital ajanslık ve iş ortaklığı, sanal pazarlama yöntemleri, e-marketing kullanımı üzerine kapsamlı eğitimleri ve sertifika programlarını içeren Blueprint yakın zamanda Google Adwords‘ten sonra adı en çok anılan platform olma yolunda ilerliyor. 

Facebook Blueprint Eğitim ve Sertifikası

Facebook Blueprint ailesinin hazırladığı e-eğitimler sayesinde reklamverenler Facebook ve Instagram reklamcılığı noktasında uzmanlık seviyesine ulaşabiliyor. Sunulan bu e-eğitimlerin tümü de resmi sayfaları üzerinden ücretsiz olarak hizmet vermektedir. İstediğiniz hızda takip edebileceğiniz Facebook Blueprint e-eğitim, Facebook ve Instagram’da reklam yayınlama hakkında daha fazla bilgi almak için faydalanabileceğiniz bir ücretsiz internet dersleri ve öğrenim rotaları dizisidir. Çok çeşitli konular arasından seçim yapabilir ve işletme hedeflerinize en uygun öğrenim rotalarını seçebilirsiniz. Blueprint e-eğitime kaydolmak için bir Facebook hesabınızın olması yeterlidir.

Facebook Blueprint e-eğitimleri ve sertifika sınavları şu anda Türkçe dilinde hizmet vermemektedir. Bu Türk kullanıcılar açısından bir dezavataj gibi görünse de, sosyal medya reklamcılığının ve internet pazarlama sektörünün geldiği boyut düşünüldüğünde birden fazla dil bilme gerekliliği bariz bir şekilde bireylerin karşısına çıkmaktadır.

İş ilanları açısından da incelemeler yapıldığında artık kurumsal şirketler bünyelerinde çalıştıracakları dijital pazarlama ve reklam uzmanlarından bu eğitimleri tamamlamış olma şartı istemeye başlamışlardır. Geleceğin en önemli meslek grubu olan dijital reklamcılık sektöründe yerinizi alabilmeniz için en kısa sürede siz de bir Facebook Blueprint sertifikası sahibi olun.

Facebook Blueprint Sertifikası

Makale Puanı
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir